PublishPress Capabilities - en to by_BY translation catalogue (36 entries)

en: %s is required for this plugin.
by_BY: %s неабходзен лоя ўбудовы.

en: Add Capability
by_BY: Дадаць магчымасць

en: Add to role
by_BY: Дадаць ролю

en: Backup
by_BY: Рэзервовая

en: Backup Roles and Capabilities
by_BY: Рэзерв. копія роляў і магчымасцяў

en: Bad form Received
by_BY: Se ha recibido un formulario incorrecto.

en: Bad form received.
by_BY: Дрэнная форма адпраўкі.

en: Cannot delete default role. You <a href="%s">have to change it first</a>.
by_BY: Не выдалена стандартная роля. Вы <a href="%s">павінны спачатку змяніць гэта</a>.

en: Capabilities
by_BY: Магчымасці

en: Copy
by_BY: Копія

en: Error: Failed creating the new role.
by_BY: Памылка: Новая роля не створана.

en: If you have installed any plugin that adds new roles or capabilities, these will be lost.
by_BY: Калі вы ўсталявалі іншую ўбудову, які дадае новыя ролі ці магчымасці, гэта павінна знікнуць.

en: Incorrect capability name.
by_BY: Некарэктнае імя магчымасці.

en: It is recommended to use this only as a last resource!
by_BY: Гэта рэкамендуецца дя выкарыстанні толькі як последный рэсурс!

en: Level:
by_BY: Узровень:

en: Member support forum
by_BY: Форум падтрымкі

en: Needed function to create default roles not found!
by_BY: Неабходная функцыя па стварэнні роляў не знойдзена!

en: New backup saved.
by_BY: Новы бэкап захаваны.

en: New capability added to role.
by_BY: Новая воможность дададзена да ролі.

en: New role created.
by_BY: Новая роля створана.

en: Reset Roles and Capabilities to WordPress defaults
by_BY: Скінуць ролі і воможности

en: Reset to WordPress defaults
by_BY: Скінуць налады WordPress

en: Reset WordPress Defaults
by_BY: Сбростить налады WordPress па змаўчанні

en: Reseting default Roles and Capabilities will set them to the WordPress install defaults.
by_BY: Скід стандартных роляў і магчымасцяў павінен скінуць налады па змаўчанні пры установвке ў WordPress.

en: Restore
by_BY: аднаўленне

en: Restore failed. No backup found.
by_BY: Аднаўленне спынена. Не знойдзена бэкапаў.

en: Role Capabilities
by_BY: Магчымасці

en: Roles
by_BY: Ролі

en: Roles and Capabilities reset to WordPress defaults
by_BY: Ролі і магчымасці скінуты да стандартных для WordPress

en: Save Changes
by_BY: Захаваць налады

en: Settings saved.
by_BY: Налады захаваны.

en: The active plugin %s is not compatible with your PHP version.
by_BY: Убудова %s не сумяшчальны з вашай версіяй PHP.

en: Type / Taxonomy settings saved.
by_BY: Налады захаваны.

en: Warning:
by_BY: Папярэджанне:

en: You are about to reset Roles and Capabilities to WordPress defaults.
     'Cancel' to stop, 'OK' to reset.
by_BY: Вы пра скід роляў і магчымасцяў %s.
      'Адмяніць' для прыпынку, 'ОК' для скіду.

en: You cannot remove Manage Capabilities from Administrators
by_BY: Вы не можаце выдаліць Manage Capabilities праз адміністратараў .
